Play Stop  
Profil Služby Semináře Fotogalerie Reference Ceník Kontakt  

FENG SHUI A DĚTI

Pro naše děti má Feng shui nachystanou celou řadu možností, jak jim zpříjemnit pobyt v našem světě. Domnívám se, že podpoření zdravého rozvoje, kvalitního spánku, klidu a harmonie své ratolesti je touhou každé dobré maminky. Mému synovi byly právě 4 roky a po celou dobu svého dětského života je mi velmi dobrým učitelem i pokusným zvířátkem v jednom. Vlastní rodina často bývá tou nejvydatnější učební látkou. Praxí a díky synovi jsem ověřila fungování a účinky Feng shui v každodenním životě.

Dětský pokoj má svoje specifika v tom, že by měl „růst“ spolu s dítětem, měl by tedy být variabilní, a že školákům slouží jako 3 v jednom - ložnice, herna a pracovna často vybavená počítačem.

Co můžeme udělat

V dětském pokoji by se rozhodně měly zaměřit geopatogenní zóny a co nejvíce eliminovat elektromagnetický smog. Viz. Zdravé bydlení

Nalézt vhodnou pozici pro postýlku, později postel, se správnou orientací na světové strany. Některé děti rotují v postýlce až do 3 let. S přibývajícím věkem se ale stále více „usazují“ a potom je dobré, aby jim byl umožněn spánek do jejich vhodné světové strany.

Spaní pod stropem (u poschoďové postýlky) není podle Feng shui zcela vhodné. Dnes již existují různá jiná řešení i pro malé prostory.

Případná úprava toku energie vytvoří klidnou, podporující a zdravou atmosféru prostoru.

Za jeden z nejdůležitějších kroků při harmonizaci dětského pokoje považuji volbu vhodné barevnosti. Barvou můžeme ovlivnit aktivitu/pasivitu dítěte a jeho celkové zharmonizování. Viz. Zdravé bydlení a Mistrovské Feng shui

Správné umístění nábytku a pracovního stolu do vhodné světové strany a do tak zvané pozice síly umožní vypnutí podvědomé signalizace nebezpečí, zvýší výkonnost a schopnost koncentrace Vaší ratolesti.

Volba dostatečného a zdravého osvětlení. Děti zkoumají mikrokosmos a je nutné, aby mohly uvidět muší nožky. Nejsou pro ně vhodné zářivky a úsporné žárovky. Informujte se.

Do dětského pokoje patří přírodní a zdraví nezávadné materiály!

Feng shui pomáhá propojit sourozence v jedné místnosti a nalézt jejich nejvhodnější umístění.

Mistrovské Feng shui umožňuje cíleně upravit dětský pokoj tak, aby se dítě celkově zharmonizovalo a pomohlo se mu na příklad v procesu individualizace nebo ve zklidnění, lepší koncentraci, výkonu, atd.

Příklad využití Mistrovského Feng shui: v astrologickém rozboru se ukáže, že dítěti chybí prvek KOV a naopak má mnoho prvku DŘEVA. A tato skutečnost má i fyzické projevy – dítě se projevuje příliš aktivně, chaoticky a nesoustředěně. Vibrace KOVU představuje řád, přesnost, autoritu, čistotu, atd. Řešením může mimo jiné být, že se dítěti cíleně do jeho blízkosti zvolí barvy s vibrací KOVU.

Na závěr bych doplnila říkanku: „Binec v bytě, šťastné dítě“ na „Feng shui v bytě, klidná máma, zdravé dítě.“Dodatkem reakce z pošty www.fengshui-brno.cz

Krásné dopoledne paní Andreo,

úžasné. Honzík už spí třetí noc jako beránek. Žádné noční můry, náměsíčnost, bloumání po bytě a podobné zážitky. Jelikož potřebuji doplňovat stejné prvky jako on, v noci jsem mu šla zhasnout lampičku a neodolala jsem, lehla jsem si k němu, abych také pocítila blahodárné kouzlo této energie kovové postele a barev ráno mi bylo řečeno, co mu to tu spí za vetřelce. Pavel nechápal kam jsem se vytratila . Cítím normálně vyplnění jisté části mého já. Nádhera. Takže to vypadá, že si najdu také kovovou postel, jen od uměleckého kováře, dříve jsem měla v plánu takovou postel od jednoho koupit. Je to velice šikovný člověk. Malej je jinej, do pokoje odchází aniž by rožl veškeré možné světla svítíc mu na cestu. Hned po první noci na něm prý kluci ve škole poznali, že má abnormálně dobrou náladu. Prý se poprvé v životě konečně vyspal. Mě se pak u domu při zazvonění představil jako můj skvěle vyspaný syn. Takže to musel být silný zážitek .a stále je. Včera si dokonce myslel, že ho nechám psát v posteli i úkoly. Vzhedel k jeho dobrým známkám ho nechávám se sešity polehávat na zemi, když mu to pomůže, ale v posteli to už je i pro mě úlet . Ráno už je vzbuzený sám od sebe. Je to prostě úžasné. Už nenaháním své dítě po nocích v kuchyni či u vchodových dveří, a s chutí konstatuji, že se konečně taky vyspím. A za to vděčíme Vám. Děkujeme a přejeme Vám jen samé štěstí.

Eva + Honzík + Pavel