Play Stop  
Profil Služby Semináře Fotogalerie Reference Ceník Kontakt  

MÁTE JIŽ ZAŘÍZENO?
ŽÁDNÝ PROBLÉM…

Za velmi výhodné považuji, že pomocí Feng shui je možné zharmonizovat a vyladit i zařízený prostor aniž by klient musel bourat, přestavovat nebo zcela změnit vybavení.

S rostoucí praxí se mi neustále rozšiřují i nápady, možnosti a invence, jak prostor upravit tak, aby bylo spokojené Feng shui i klient. Fantazii se meze nekladou. A samo Feng shui disponuje nejen velkou škálou pravidel a metod, ale současně i celou řadou nápravných prostředků.

Jedním z nejmocnějších prostředků, které ovlivňují harmonii a energetickou kvalitu prostoru jsou barvy (viz.Zdravé bydlení) Dnes je již dokázáno, že barvy ovlivňují nejen psychiku lidí, ale mají přímé dopady i na jejich zdraví. Toto spolu tak jako tak z dlouhodobého pohledu souvisí. Barvy mohou zvýšit a snížit tep, vyvolat slinění, podpořit agresivitu nebo naopak uklidnit,… A hlavně ovlivňují naše podvědomí!

Použitím vhodných barev lze prostor doladit podle světových stran, tj. podle Školy kompasu, a tím lze harmonizovat i oblasti života, jako je Zdraví, Prosperita, Partnerství, atd. Dále je možné barvy využít v metodě Létající hvězda, podle které se harmonizuje prostor z pohledu času. (viz.Metody)

Barvy se jako nápravný prostředek používají i v tzv. Mistrovském Feng shui, kde se doporučují k doplnění osobních energií lidí v prostoru nebo i k jejich vzájemnému propojení.

Například: v astrologickém rozboru se ukáže, že dítěti chybí prvek KOV a naopak má mnoho prvku DŘEVA. A tato skutečnost má i fyzické projevy – dítě se projevuje příliš aktivně, chaoticky a nesoustředěně. Vibrace KOVU představuje řád, přesnost, autoritu, čistotu, atd. Řešením může mimo jiné být, že se dítěti cíleně do jeho blízkosti zvolí barvy s vibrací KOVU.

Jiným příkladem může být propojení manželů pomocí barvy – nejlépe v ložnici. Toto propojení lze provést ve více rovinách, např. v komunikaci, emocích, dominanci, inteligenci,….

Další možností, jak doladit prostor podle Feng shui jsou světla, lampy, a jiná osvětlovací technika. Tímto způsobem ovlivníme nejen atmosféru a dynamiku prostoru, ale především toky energií a jejich „čistotu“.

K doladění nám mohou pomoci i rostliny, obrazy a jiné dekorační předměty, tkaniny, doplňky a symboly, atd.

S praxí se mi neustále rozšiřuje škála „triků“ k docílení nápravy různých podle Feng shui ne zcela vhodných situací v již zařízeném prostoru.

A jak tedy poznáte prostor zařízený podle Feng shui? Na první pohled nemusíte nic rozpoznat, na stylu nezáleží (babička nebo moderna), záleží na jeho atmosféře, na energetickém vybalancování a na jeho zdravotní nezávadnosti. (viz.Zdravé bydlení) Jednoduše se v něm budete cítit uvolněně a příjemně. Navíc prostor vyladěný podle Feng shui z dlouhodobého hlediska podporuje vitalitu a prosperitu svých obyvatel.