Play Stop  
Profil Služby Semináře Fotogalerie Reference Ceník Kontakt  

HOROSKOP PROSTORU - BAZHAI

Metoda BAZHAI patří k nejstarším metodám Feng shui a řadí se do oblasti astrologie prostoru. Je založená na faktu, že Země je ovlivňovaná a spoluutvářená kosmickými silami a zářením, a to nejen sluncem, měsícem a planetami naší sluneční soustavy, ale jako součást většího celku i vzdálenějšími hvězdami. Příkladem je poslední objev vědců o vzájemném silovém ovlivnění Země a Siria.

Metoda Bazhai umožňuje podle způsobu průtoku energie souhvězdím Velkého vozu a podle orientace posuzovaného objektu na Zemi nalézt v každém prostoru 4 pozitivní a 4 negativní sektory v jednotlivých světových stranách.

V této metodě se definuje působení prostoru na člověka a možné ovlivnění jeho života. Je nezbytnou součástí rozboru, při němž se vzájemně vylaďují a propojují obyvatelé s jejich prostorem. BAZHAI umožňuje podpořit kvalitu života ve velmi obsáhlém spektru - od zdraví člověka, přes úroveň jeho vztahů až po jeho celkovou prosperitu a vitalitu.

Díky této metodě se mohou vyhledat ideální místa/sektory prostoru pro konkrétní lidi, což je důležité při vytváření studie domu, při výběru pokojů pro ložnici, děti, umístění pracovního stolu, odpočinkového křesla, atd.

Pozitivní sektory prostoru, tj. PROSPERITA, ZDRAVÍ, HARMONIE VZTAHŮ a OSOBNÍ RŮST, se pomocí této metody posilují a negativní – SMRT-SKÁZA, SMŮLA, NESHODA a KONFLIKT se harmonizují, a tím se eliminují nežádoucí vlivy a energie..

Použití této metody naleznete pod odkazem Služby v Poradenství a studie Feng shui, Návrhy a realizace interiérů, Úprava zařízených interiérů, Návrh uspořádání domu a zahrady, Dům/byt „na míru“.

PŘÍKLADY PŮSOBENÍ NEGATIVNÍCH SEKTORŮ V PRAXI

OBLAST PODNIKÁNÍ

Firma bez zjevného důvodu neprosperuje, zákazníci nenakupují, „utíkají pryč“, rozhádaní zaměstnanci, neklidná atmosféra, poruchy přístrojů a technických zařízení,…

Optika v Břeclavi

část prostoru nebyla využívána a i přes pestrou nabídku zboží tam zákazníci nešli. Byl tam sektor Smrti, který bylo potřeba zharmonizovat.

Restaurace v Brně

Místa v sektoru Smrti se obsazovala jako poslední a zákazníci se většinou nechtěli příliš zdržet. Objednali si pití a šli.

Firma Znojmo

Neprosperovala, vstup se nacházel v negativním sektoru.

Obchod v Olomouci

Špatná prosperita, pokladna byla umístěná v sektoru Smrti, atd.

OBLAST BYDLENÍ

Hluchá místa v prostoru, neklidný spánek, nevyužité celé místnosti, nehody, poruchy hlavně elektrospotřebičů, hádky v určitém místě prostoru,…

Manželé Brno-venkov

Harmonické manželství přes 20let, po přestěhování začaly hádky před spaním v posteli. Ukázalo se, že je třeba zharmonizovat negativní sektor v ložnici.

Mladí manželé

Chodili se pohádat do konkrétního místa v domě. Všimli si toho a považovali to za zajímavé, zvláštní. Byl tam negativní sektor podporující hádky, atd.

LÉTAJÍCI HVĚZDA

Létající nebo letící hvězda je metoda ve Feng shui, pomocí níž můžeme určit, vyhodnotit a harmonizovat energie času v prostoru.

Jedná se o celistvou metodu, která zohledňuje:

krajinnou geomantii – vychází z usazení domu v krajině
orientaci domu na světové strany
energie času.


Vychází z momentu „nádechu domu“ – což je uzavření střechy a z energií, které vládnou v jednotlivých cyklech taoistického kalendáře.

Moment nádechu domu jednoznačně ovlivní energie v domě, a to může v některých sektorech vyvolat méně příznivé prostředí, což je možné vyladit, jiné oblasti budou posíleny a zharmonizovány.

Zkoumá se, zda do domu z hlediska času nevstupuje negativní zemská energie (ša čchi) a do kterých sektorů vstoupila tzv.Hvězda vody a Hvězda hory.

Hvězda vody posiluje v domě prosperitu, vitalitu a aktivitu. Hvězda hory podporuje stabilitu, zázemí a klid.

Létající hvězda patří k vrcholným metodám Feng shui. Nepracuji s ní samostatně, považuji ji za nadstavbovou metodu, kterou provádím jako vyvrcholení metod Školy formy a Školy kompasu. Viz. Metody