Play Stop  
Profil Služby Semináře Fotogalerie Reference Ceník Kontakt  


Vítejte na stránkách fengshui-brno.cz

FENG SHUI, jehož původ se datuje do doby před 6000 lety ve staré Číně, se v posledních letech stále více uplatňuje i u nás na západě. Pod různými názvy jako Feng šuej, Harmonizace prostředí, Zdravé bydlení atd., se stále častěji objevuje na pultech knihkupectví, v novinách a časopisech, v nabídce služeb renomovaných architektů a poradců Feng shui, v inzerci realit, v podobě školení a seminářů, atd. Důvodem je stále se zvyšující zájem a poptávka po zdravějším životním stylu, po návratu k přírodě, ke kořenům a k původním hodnotám.

V době, kdy se Feng shui zrodilo, byli lidé úzce spjati s přírodou a žili v souladu s jejími zákonitostmi. Nerozlišovali mezi tímto a oním světem, mezi hmotným a nehmotným. Vše existující pro ně byl jeden SVĚT a jedna SÍLA - pouze různě organizovaná. Tímto způsobem chápání světa a díky vysoce rozvinutému intuitivnímu vnímání dokázali nejen perfektně popsat přírodní zákonitosti, ale předali nám dokonalé systémy, nad kterými dnes stojí nejeden moderní vědec v úžasu.

Feng shui dokáže pozitivně ovlivňovat jemnohmotné prostředí člověka a vychází z vědění, že vnější svět působí a ovlivňuje naše podvědomí, které tvoří jak známo až 90% osobnosti člověka!

Znalosti přírodních zákonitostí a jejich uplatnění ve stavitelství byly součástí všech vyspělých kultur a civilizací – od Egypta přes antiku, gotiku, až po Santiniho baroko. A tak s velkým potěšením sleduji, jak se principy Feng shui pomalu stávají součástí i našeho života. U nás v malém,ve světě v již poměrně velkém měřítku (viz.O FENG SHUI).


Vítám Vás na stránkách o Feng shui,jejichž texty vznikly z vlastních vědomostí, zkušeností a invence a pomocí nichž Vám nabízím nejen svoje služby, ale i ucelené informace o Feng shui, jeho historii, metodách, možnostech a principech. A bude mi potěšením, pokud Vám pomohu s orientací v „mírném“ informačním šumu kolem Feng shui.